Administrowanie nieruchomościami w Warszawie

Firma Saldo oferuje administrowanie nieruchomościami w Warszawie. Oznacza to niemal całkowite odciążenie właściciela lub zarządu od wszelkich działań związanych z posiadaniem poszczególnych obiektów. Dotyczy to przy tym zarówno budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych. W obu aspektach mamy bogate doświadczenie i w stolicy opiekujemy się takimi budynkami, realizując powierzone nam zadania. Wszystkie obowiązki przejmujemy zatem od razu, nie tracąc czasu na przygotowania.

Czym są tytułowe czynności

Administrowanie nieruchomościami to część usług, które świadczy nasza firma. Do pozostałych należy zaliczyć obsługę techniczną, księgową, finansową i pomoc prawną. Jeżeli zarząd lub właściciel chcą, by w jego obowiązkach zastąpił go zespół specjalistów, Saldo z Warszawy służy fachową pomocą. Mamy doświadczenie w działaniu na terenie stolicy, a także sprawdzoną kadrę, co umożliwia nam sprawne i szybkie rozpoczęcie pracy.

Saldo Warszawa

Zakres obsługi nieruchomości

Nasze działania to między innymi podejmowanie decyzji koniecznych dla dobra budynku lub kompleksu obiektów – nie tylko mieszkalnych, ale również komercyjnych. Wyodrębnienie konkretnych czynności pozwala przedstawić szerokie spektrum czynności, które wykonujemy na potrzeby Klientów. Na przykładzie wspólnoty mieszkaniowej jest to:

 • organizowanie, przygotowywanie i dbanie o dokumentację z posiedzeń i zebrań wspólnoty,
 • zarządzanie rzeczoną dokumentacją i jej przechowywaniem,
 • koordynowanie i przygotowywanie wszelkiego typu umów wspólnoty zawieranych z dostawcami i wykonawcami usług,
 • wykonywanie procedur postępowań administracyjnych,
 • realizowanie decyzji wspólnoty w postaci uchwał w zakresie stanu prawnego elementów nieruchomości, na przykład wykorzystywania części wspólnej,
 • prowadzenie spisu lokali oraz mieszkańców i jego aktualizowanie,
 • reprezentowanie wspólnoty przed innymi osobami i instytucjami (w tym przed instytucjami samorządowymi i państwowymi w oparciu o obowiązujące ustawy),
 • dbanie o korespondencję i właściwą komunikację z lokatorami,
 • wydawanie dokumentacji dotyczącej lokali mieszkalnych lokatorom,
 • przygotowywanie różnego typu umów dla zleceniodawcy – w głównej mierze na dostawę mediów i ewentualne naprawy oraz remonty (dotyczy to również zbierania korzystnych ofert od podwykonawców i ich negocjowania, a także wybierania podwykonawców i zlecania prac lub usług oraz pełnienia nadzoru),
 • negocjowanie i pozyskiwanie korzystnych dla wspólnoty umów ubezpieczeniowych,
 • przygotowywanie planów rocznych gospodarczych oraz związanych z pozyskiwaniem pożytków, czyli użyczeniem na cele komercyjne części wspólnych budynku,
 • nadzorowanie kontroli technicznych, przeglądów, bieżący serwis oraz prowadzenie dokumentacji z tych czynności,
 • obsługa prawna wszystkich wymienionych aspektów działania wspólnoty.

Administrowanie nieruchomościami, jak przedstawiliśmy powyżej, to praca wymagająca kompleksowego podejścia. Takie właśnie oferujemy, zapewniając pomoc merytoryczno-prawną.

Cennik usług za administrowanie w Saldo

Niemal każdy budynek jest inny. Ponadto nierzadko przychodzi nam administrować ich kompleksami. Dlatego nie posiadamy stałego cennika. Dostosowujemy go w szczególności do skali pracy jaką na siebie przyjmujemy – ale też do cen rynkowych i staramy się w tym względzie o konkurencyjność oraz korzystne warunki finansowe dla Klienta. Ponadto nasze usługi zawsze podlegają negocjacjom, na czym nam właściwie zależy. Prowadzi to bowiem do zadowolenia obu stron i daje nadzieję na długoterminową współpracę.

Indywidualne podejście

Każdy budynek jest inny, często administrujemy całymi ich kompleksami, dlatego nie mamy stałego cennika. Koszt usług zależy w szczególności od zakresu obowiązków, jakie na siebie przyjmujemy, ale też do cen rynkowych poszczególnych usług podwykonawców. Dbamy w tym względzie o konkurencyjność oraz korzystne warunki finansowe z punktu widzenia Klienta.

Proces administrowania nieruchomościami prowadzi do długoterminowej współpracy

Aby poznać nas bliżej, zapoznać się z pełną gamą oferowanych przez nas rozwiązań oraz wybrać optymalne dla siebie, zapraszamy do kontaktu. Współpraca z nami to rozsądna inwestycja.

Menu